Tuvalet Eğitimi

Doğal bir içgüdü ile anne kediler yavrularının arkalarını yalayarak dışkı ve idrar çıkışını uyarırlar. Eğer yavruların yeni annesi sizseniz  bu görevi siz üstleneceksiniz. Her öğünden sonra ılık suyla ıslatılmış bir pamuk parçası veya kağıt mendil ile karnın alt bölgesine, cinsel bölgeye ve anüs bölgesine hafifçe masaj yapın. Gerektiği kadar masaj yaptığınızdan emin olun, fazlası bölgede tahrişe neden olur. çıkmayan kirlere ve sürtünme nedeniyle oluşan yaralara dikkat edin.

Kedi yavruları neredeyse her uyarılmada idrar yaparlar. En az günde bir defa dışkı yapmalıdırlar. Uyarı için masaj yaparken içinizden ağır ağır altmış’a kadar sayarsanız işinizin bittiğini ya da bir şeylerin yolunda gitmediğini anlayabilirsiniz

Kediler yaklaşık dört haftalık olduklarında kum kabının rahatlığını keşfetmeye genellikle hazırdırlar  Her yemekten sonra onu tuvalet kabına koyun ve neler olduğuna bakın. Eğer tam olarak ne yapacaklarını bilemezlerse patilerini tutup kumu nasıl kazacaklarını göstermeye çalışın. Bu şekilde onlar ne yapacaklarını kolaylıkla anlayacaklardır.

Son Yazılar
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt