Kediler kimi konularda durağan hatta tutucu canlılardır, ani değişikliklerden çok hoşlanmazlar. Piyasada satışa sunulan pek çok kedi kumu markası var, içeriği kiminin sepiyolit, zeolit, bentonit ya da harmanı veya silika kristalleri içerir. Preslenmiş çam talaşı, mısır koçanı parçaları, preslenip kırpılmış hurda kağıt artıkları da var. Kediniz bunlardan herhangi birine alışık olabilir.

Doğal olduğu, çevre dostu, kullanıcı dostu, kedi dostu olduğu ve benzersiz üstün özellikleri nedeniyle kedinizin aktif karbon içeren yüksek kaliteli bentonit topaklanan kedi kumuna alışmasını, kullanmasını istiyorsunuz. Ne ve nasıl yapacaksınız?
Daha önceden topaklanan bentonit içerikli kuma alışıksa sorun yok ya diğerlerine geçiş nasıl olacak? O da kolay ilk gün eski kumu kum kabına 2/3 oranında konur / serilir üzerine yeni kumundan 1/3 oranında, ertesi gün kum temizlenirken eksilen kumun yerine biraz daha yeni kum konur,üstüne az miktarda alışık olduğu eski kumundan konur. Üç ya da dördüncü günde eski kum tamamen bitirilir, eksilen kum yeni kum ile tamamlanır.

Son Yazılar
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt