Doğanın Hediyesi;
Bentonit

Kaliteyi Asla Şansa Bırakmıyoruz.

Güçlü topaklanmaları, kötü kokuyu hapsetme özelliğine sahip farklı ürünlerimiz ve %99.7 seviyelerindeki tozsuzluğa kadar ulaşan tüm ürünlerimizde kaliteyi asla şansa bırakmıyoruz.

Araştırma ve Geliştirme laboratuvarımız mevcut ürünlerin verimini daha da arttırmak ve yeni ürünler geliştirmek için çalışmaktadır. Kalite kontrol departmanımız, sürekli olarak üretimi denetleyerek gerekli kalite parametrelerine uygunluğunu ve yüksek kalite seviyesinde üretimi garanti etmektedir.

our team

 • Bulk Analizi
  Bulk Analizi

  Üretimini yaptığımız kedi kumlarında 1 lt kedi kumu ortalama 850 g gelmektedir. Avrupa’daki muadil kedi kumlarındaki yoğunluğun 1L = 1 kg olduğunu düşünürsek, “L” bazlı alımlarda büyük ekonomiklik sağlamaktayız.

 • Topaklaşma Analizi
  Topaklaşma Analizi

  Topaklanan kedi kumlarımızda emdiği suya bağlı olarak oluşan topağın ağırlığını ve kırılganlığını test ediyoruz. Hedef 20 ml sıvı ile maksimum 50 g topak ağırlığına ulaşılmasıdır ki, bu değer ürettiğimiz kedi kumlarında 45-47 seviyelerindedir.

 • Sıvı Emme Kapasitesi Analizi
  Sıvı Emme Kapasitesi Analizi

  Kedi kumunun su emme kapasitesini tespit etmek için yaptığımız Westing House testinde kriterimiz minimum %280’dir. Yani, 100 g kum ile 280 g sıvıyı bünyede tutabilirsiniz. Ayrıca, bu kriter üretimini yaptığımız özel ürünler ile %330 seviyelerine kadar çıkmaktadır.

 • Rutubet Analizi
  Rutubet Analizi

  Ürettiğimiz kedi kumlarında rutubet kabul kriteri %10 olmasına rağmen, bizde %8 değerindedir. Daha düşük rutubetli ürün üretmekle hem su emme kapasitesini arttırıyoruz hem de müşterilerimize su satmıyoruz.

 • pH Değeri Analizi
  pH Değeri Analizi

  Ph değeri, standardın korunması ve sağlığını ön planda tuttuğumuz dostlarımız için sürekli olarak analiz edilmektedir.

 • Granül Boyutu Analizi
  Granül Boyutu Analizi

  5 ayrı ana granül boyutlarında ürettiğimiz Bentonit serisi kedi kumlarımız standartların korunması için sürekli test edilmektedir.

current openings

Back-end Developer

Amsterdam full-time

more details

designer (UI)

delft part-time

more details

social media expert

Amsterdam full-time

more details

designer (UX)

delft full-time

more details

front-end developer

Amsterdam full-time

more details

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt